Переглядів: 1111

Що буде завтра у «Сегодня»?

Наглядова рада видавничого холдингу «Сьогодні Мультимедіа» прийняла рішення про проведення комплексного службового розслідування щодо конфліктної ситуації, яка склалася навколо роботи редакції газети «Сегодня». Про це йдеться в офіційному повідомленні наглядової ради холдингу, оприлюдненому прес-службою ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (власника «Сьогодні Мультимедіа»).
Цими днями конфлікт у газеті набув публічного розголосу. Дійшло до того, що редакція через незгоду з редакційною політикою Олени Громницької, генерального директора видавництва «Сьогодні Мультимедіа», оголосила передстрайковий стан. У заяві колективу, яку оприлюднила «Телекритика», зокрема, повідомляється, що гендиректор «веде лінію на згортання прийнятих раніше в компанії прозорих і цивілізованих правил гри». Як зазначають автори заяви, після того, як редакція звернулася до представників Ріната Ахметова, власника видавництва, і менеджерів СКМ, керівної компанії, з проханням провести розслідування, головному редакторові Ігорю Гужві запропонували звільнитися.
Оскільки цей конфлікт розгорівся, зокрема, і через Одесу, вважаємо, що ця заява становить суспільний інтерес і для нашого міста. Тож публікуємо її.

«У останні місяці в компанії «Сьогодні Мультимедіа» склалася напружена ситуація. Новий генеральний директор компанії Олена Громницька веде лінію на згортання прийнятих раніше в компанії прозорих і цивілізованих правил гри.
Олена Громницька намагається впровадити корупційні схеми публікації замовлених статей, які вона використовувала на своїх попередніх місцях роботи, а також запровадити цензуру в газеті «Сегодня» і на сайті Segodnya.ua.


Звичайною практикою стало зняття за прямою вказівкою Громницької матеріалів з нашого сайта щодо різних діячів (зокрема, мера Одеси Олексія Костусєва, радника президента Ганни Герман), тиск на головного редактора газети «Сегодня» з метою запобігти появі «незручних» публікацій щодо окремих політиків та бізнесменів. Водночас, на сайті почали розміщуватися як редакційні матеріали статті, що у газеті виходили як рекламні (з останніх прикладів — промова бізнесмена Дмитра Фірташа на з’їзді роботодавців).


Трудовий колектив редакції газети «Сегодня» 28 листопада передав звернення з приводу деструктивної діяльності Олени Громницької на ім’я акціонера газети Ріната Ахметова, а також на ім’я відповідальних менеджерів СКМ. Пан Ахметов доручив розібратися в ситуації.


У той же час, представники СКМ заявили головному редакторові газети «Сегодня» Ігореві Гужві про те, що розслідування, якщо і буде проведене, то колись, у майбутньому, і запропонували головному редактору написати заяву про звільнення. Єдині названі причини — підготовка листа на ім’я Ріната Ахметова і незгода з політикою генерального директора. Після того, як Ігор Гужва відмовився це зробити, йому було оголошено, що він все одно буде звільнений. Підстави для звільнення, відповідно до КЗпП, названі не були.


Трудовий колектив розцінює цей факт як початок розправи над редакцією за виявлену принципову позицію й оголошує передстрайковий стан...»


Цю заяву було поширено 8 грудня. Наступного дня, 9 грудня, на сайті СКМ було вміщено позицію наглядової ради видавничого холдингу «Сьогодні Мультимедіа», в якій визнається факт професійного конфлікту між гендиректором Оленою Громницькою та головним редактором газети Ігорем Гужвою. «Причиною цього конфлікту, — зазначається в повідомленні, — стало різне бачення подальшого розвитку видання».


Наглядова рада схвалила рішення створити спеціальну комісію, яка й проведе комплексне службове розслідування щодо Олени Громницької, яку на час розслідування відправлено у відпустку.


Водночас наглядова рада визнає за необхідне перевірити й аргументи, викладені в службовій записці генерального директора та у зверненнях третіх осіб щодо організації роботи редакції під керівництвом Ігоря Гужви, — «використання при підготовці матеріалів недостовірних джерел інформації, неперевірених фактів, суттєва переробка журналістських матеріалів та непрозорість ухвалення рішень».


Службові розслідування заплановано провести впродовж двох тижнів.
Чи підтвердяться звинувачення і якого висновку дійде комісія? Почекаємо результатів розслідування.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua