Переглядів: 1069

Про паркан і його призначення

Уявіть себе на хвилинку звичайнісінькім парканом. Приміром, таким, як я: довжелезним і похмурим, що стоїть край дороги недалеко від центру міста. Річ у тім, що я не лише оберігаю від сторонніх очей зведення чергового хмарочоса, але й виконую своє суспільне призначення.
Щодня повз мене проходять і проїжджають сотні людей. Усі вони помічають мене, а я від цього лише тішуся, адже мені є що їм розповісти. Звичайно, роблю це не зовсім самостійно, адже, на жаль, паркани не розмовляють. Але я навчився контактувати із суспільством, надаючи можливість висловлюватися іншим. Ви вже не можете стримувати свої почуття? Хочете висловитися про ситуацію в світі чи виразити своє ставлення до окремих осіб? Вас не чують оточуючі? Зверніться до мене. Я люб’язно надам вам свою облуплену, засмаглу на сонці й загартовану холодом та  автомобільними вихлопами поверхню. А потім ваші зізнання в коханні, риторичні запитання, що повинні пробудити суспільну свідомість, політичні гасла, неймовірні малюнки, життєрадісні заклики усміхнутися чи оголошення про прокат велосипедів — побачить цілий світ! І все це завдяки мені. Звичайно, ви повинні мати на увазі, що ваші старання навряд чи оцінять влада і комунальні служби, але хвилина слави вам забезпечена, а я продовжуватиму робити свою справу.

Та найцікавіше відбувається, коли люди отримують інформацію, яку я їм передав. Вони звертають на мене увагу, починають обговорювати побачене. Щодня переді мною захоплені або роздратовані обличчя, схвальні посмішки і похмуре презирство. В такі моменти відчуваю себе по-справжньому щасливим і потрібним. Реакція на те, що розповів сьогодні, може бути дуже різною, але найголовніше — я змусив людей над чимось замислитися. Я навіть чув, як навколо мене точилися суперечки й різні люди змагалися за можливість скористатися моїми послугами. Вважаю це добрим знаком, який свідчить, що я не залишив нікого байдужим, а отже, зробив світ трошки кращим.


А ще я вирішив допомагати всім, незалежно від їхніх намірів та поглядів. Бо вважаю, що люди самі можуть вирішити, що добре, а що погано, з чим погоджуватися, а з чим — ні. От лише нецензурної лайки я не люблю. Без неї виглядав би поважнішим.

Марія ГЕНИК,
учениця гімназії №5 м. Одеси.
Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net