Сонце руйнує Місяць?
Американські вчені стверджують, що спалахи на Сонці та пов’язані з ними викиди плазми призводять до сильної ерозії місячної поверхні й забирають у космос по 100 — 200 тонн ґрунту за кілька днів. Цю інформацію вони озвучили на конференції Американського геофізичного союзу в Сан-Франциско.
Науковці, досліджували вплив сонячної активності на поверхню Місяця і на екзосферу, що її оточує, — найтоншу газову оболонку, яка в десять мільярдів разів рідша за земну атмосферу. «Ми виявили, що коли хмара плазми (а це мільярди тонн) досягає Місяця, вона діє як піскоструменевий апарат і здирає летючі речовини з поверхні», — сказав керівник проекту DREAM Вільям Фаррелл. За його словами, математичні моделі показують, що близько 100 — 200 тонн місячної речовини можуть бути здуті з місячної поверхні у час типового дводенного проходження коронального викиду. Він також додав, що видування речовини з поверхні під дією сонячного вітру — постійного потоку заряджених частинок від Сонця — є одним з процесів, завдяки яким і формується місячна екзосфера.
«Проте наша модель показує, що корональні викиди діють у 50 разів ефективніше, ніж інші процеси», — зазначив керівник дослідження Розмарі Кіллен.
Плазма корональних викидів сильніше видуває місячну речовину не тільки тому, що її потік вирізняється вищою швидкістю і щільністю, ніж звичайний сонячний вітер, але й тому, що в ньому більше важких іонів.
Вчені зазначають, що майбутня місячна місія NASA — апарат LADEE, запуск якого призначений на 2013 рік, — зможе перевірити ці припущення. Адже корональні викиди здатні підняти атоми з місячної поверхні на висоту орбіти LADEE — 20 — 50 кілометрів.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206