Переглядів: 1247

Про що мріють українці

Великим «святом мрій» завершився міжнародний конкурс письмових творчих робіт «Україна моєї мрії», який тривав з 16 липня по 1 листопада і зібрав 581 роботу з усіх куточків України, а також з Італії та Естонії.
Суботнього дня, 3 грудня, до Києва з’їхалися мрійники з різних міст та областей України. У конгрегаційній залі Києво-Могилянської академії відбулося урочисте нагородження переможців у чотирьох вікових категоріях. Загалом, різними призами й подарунками було відзначено 68 мрійників.
Урочистий захід розпочався з приємного збігу обставин. Організатори відзначили той факт, що мрійники зібралися у символічний день у символічному місці: за адресою вул. Сковороди 2, під великим портретом Сковороди саме в день 298-ї річниці від народження українського генія — Григорія Савича Сковороди.
Нагороджувати українських мрійників прийшли члени почесного журі — всесвітньо відомий економіст, член Римського клубу Богдан Гаврилишин, який прилетів із Женеви, медіа-бізнесмен, письменник і громадський діяч Володимир Чеповий та автор проекту «Парк Київська Русь» Володимир Янченко.

Найпершим організатори нагородили найстаршого учасника конкурсу — 84-річного мрійника з міста Фастів Київської області Володимира Чеховича. Серед відзначених того дня був і наш земляк — Євген Тарасов з Одеси (на знімку), який у своєму зверненні до присутніх, зокрема, сказав: «Добре відомий один з принципів підкорення народів — «розділяй і володарюй». Я ж звертаюся до всіх присутніх із закликом — «об’єднуйся й твори!»
Про що ж мріють українці?


Загальнопоширеним є уявлення, що в сьогоденні більшість мрій українців зводяться до забезпеченості життя, більшої зарплати, нового телефону, стильного одягу або крутої машини. Інша ж частина українців начебто мріє про політичні зміни, народну революцію, демократію та євроінтеграцію.


Натомість виявилося, що більшість учасників конкурсу так чи інакше мріють, щоб в Україні змінилися самі українці. Мрійники не зосереджуються на зростанні зарплати, на потребі демократії та проблемах, про які завзято говорять політики з телеекранів. Вони мріють, щоб люди в українському суспільстві стали добрішими, уважнішими до ближніх, чуйними, люб’язними. Щоб посміхалися один одному. Багато робіт про те, що українцям необхідно навчитися любити одне одного, поважати себе. Чимало конкурсантів у своїх роботах порушували проблеми побутового хамства, егоїзму, озлобленості людей. Відчувся дефіцит людяності в українському суспільстві. Тому мрії про зміну цінностей, суспільного світогляду стоять на першому місці.


Трохи їм поступаються мрії про розквіт української мови — вони зустрічаються більше, ніж у половині робіт. Конкурсанти мріють про той день, коли українська мова буде престижною, лунатиме вільно, щоб її не цуралися, щоб було достатньо видань українською. Цікаво, що такі мрії надходили рівномірно за географією, як зі Львова, так і з Донецька, Харкова чи Одеси.


Десь третина мрійників бачить Україну заснованою на ідеях «спорідненої праці», які оспівував ще Григорій Сковорода. На їхню думку, щастя та гармонія в Україні настануть лише тоді, коли робота і професія будуть обиратися людиною за власними схильностями, талантами та інтересами. Лише така праця приноситиме радість людям і гармонізуватиме стосунки в суспільстві. Відтак Україна майбутнього — це простір самореалізації, де кожен своєю працею може здійснювати свої мрії, розвивати себе, свої таланти і здібності.


Трохи менше робіт стосуються екологічної тематики. Причому дехто навіть пророкує Україні роль провідника екологічного одужання планети і, відповідно, пропонує конкретні проекти і кроки. Так само в третині робіт зазначається необхідність докорінної зміни системи освіти, охорони здоров’я, системи соціального захисту. Але, знову ж таки, подібні зміни не можуть бути охоплені окремими реформами, а мають ґрунтуватися на докорінній суспільній модернізації на основі цінностей добра, любові, самореалізації. Лише кілька десятків робіт наголошували на необхідності європейської інтеграції та вступу до ЄС. Переважно, учасники конкурсу прагнуть того, щоб Україна відбулася в насамперед як самостійна сильна держава, а не як член різних геополітичних утворень.


Потішило те, що, особливо серед учасників до 25 років, дуже часто в роботах зустрічаються наміри зробити щось видатне для своєї країни і для людей. Радість життя у цих співвітчизників пов’язується не із споживацькими задоволеннями, а з прагненням творчості, в тому числі й соціальної. Їм кортить підрости і, нарешті, взятися за докорінну перебудову України!

За матеріалами Європейської асоціації українців.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua