Переглядів: 1069

Екскурсія у... мезозой

Двадцять вихованців одеських інтернатів побували у... мезозої. Впродовж кількагодинної екскурсії малеча досхочу розважилася, відвідала виставку динозаврів, послухала науково-пізнавальні лекції в ігровій формі і навіть потримала у руках деяких рептилій.
Лікувальна терапія через спілкування з тваринами — так можна кількома словами схарактеризувати суть акції, яку проводить Одеський зоопарк для вихованців інтернатів. Нещодавно, скажімо, його працівники організували «зоопарк на колесах» для вихованців 4-го інтернату: тоді до закладу привезли ящірок, шиншил та кроликів. Цього разу у гості до тварин приїжджали самі діти. А щоб ніхто не застудився, екскурсію провели не на вулиці, а в тераріумі. Тут і справді набагато затишніше (з огляду на температурний режим, необхідний для комфортного проживання мешканців-плазунів). А як цікаво! Скільки рідкісних рептилій!

«Ми проводимо лекції, розповідаємо і, що дуже важливо, дозволяємо дітям поспілкуватися «безпосередньо» з тваринним світом. Тобто, тих тварин, яких можна, — даємо потримати в руках», — пояснив Ігор Бєляков, заступник директора з науки Одеського зоопарку.
Таке спілкування в ігровій формі, кажуть вихователі, допомагає дітям краще пізнати тваринний світ, а ще виконує лікувальну та психотерапевтичну функції. Дітлахи отримують гарні емоції, долають замкнутість та стають набагато впевненішими у собі. «Ми з моїми вихованцями з величезним задоволенням приїхали, хоч і так досить часто буваємо в зоопарку. Наші діти дуже люблять тварин, спілкування з якими надзвичайно важливе для виховання. Особливе значення має те, що дітям дають шанс не лише бачити звірят, плазунів, птахів, а й погладити їх, потримати у руках, адже тактильний контакт (дотик. — Прим. Авт.) неймовірно багато значить, особливо для вихованців інтернатних закладів», — поділилася враженнями Наталія Копатієнко, інструктор з туризму школи-інтернату №4.


Крокодили, ящірки, черепахи, змії… І все живе, і все повзає, бігає. Від побаченого діти в захопленні. Ще більше емоцій у тих, хто наважився торкнутися рептилій. Така нагода випадає не часто, і вражень вистачить надовго. Серед сміливців, до речі, багато і дівчаток! Як-от Світланка. Спочатку тендітна дівчинка неохоче йшла на контакт з журналістами, а от спілкування зі зміями і ящірками її настільки вразило-захопило, що вона сама зголосилася поділитися враженнями про нових друзів. «Змія така класна! Вона слизька і так прудко звивається», — захоплено щебетала. У малого Олексія свої враження. Він мало не на п’яти наступав Ігореві Бєлякову, а потім видав: «Хочу бути екскурсоводом, який розповідає всім, які є тварини, як за ними потрібно доглядати, чим їх годувати». Вочевидь, вже задумався хлопчина про майбутню професію.
У вихованців інтернату, які цього разу були гостями Одеського зоопарку, ще надовго вистачить вражень від побаченого. А тим часом адміністрація звіринця вже запланувала низку нових акцій, зокрема виїзні екскурсії до дитячих реабілітаційних центрів міста.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua