Переглядів: 1306

Розуміння, увага й повага

Турбота про інвалідів, травмованих на виробництві, — обов’язок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
У 1992-у за підсумками Десятиріччя інвалідів (1983 — 1992), що проводилося під егідою Організації Об’єднаних Націй, Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Це десятиріччя було періодом зростання обізнаності та організації заходів, спрямованих на покращення стану людей з фізичними вадами, надання їм рівних можливостей. Як наслідок, Генасамблея підкреслила важливість висвітлення цієї події для подальшої інтеграції в суспільство людей з обмеженими можливостями. Завдання Всесвітньої програми дій стосовно інвалідів полягає у проведенні ефективних заходів для запобігання інвалідності, відновлення працездатності та реалізація мети «рівності» й «повної участі» інвалідів у соціальному житті та розвитку. Ці концепції повинні прийматися однаково та мати рівну першочерговість у всіх країнах, незалежно від їх розвитку.

На Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України покладаються аналогічні завдання. Так, відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» одними із основних завдань фонду є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих осіб, спричиненим умовами праці, а також відновлення здоров’я та працездатності потерпілих.
Міжнародний день інвалідів відзначається на державному рівні. Мета цього — привернення уваги суспільства до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя, зокрема і при виконанні своїх трудових обов’язків. За останні роки чисельність інвалідів в Україні, на жаль, зросла більш як на півмільйона. Сьогодні два мільйони наших співвітчизників, тобто кожен вісімнадцятий, — інваліди. Причиною цьому є природні катаклізми, техногенні катастрофи, нещасні випадки на виробництві, дорожньо-транспортні пригоди, професійні захворювання тощо.
За роки незалежності України державна політика стосовно інвалідів зазнала кардинальних змін. Якщо за часів СРСР соціальне забезпечення цієї категорії громадян покладалося на підприємства, де траплялися нещасні випадки або професійні захворювання, то нині функції соціального захисту громадян з особливими потребами державна взяла на себе та гарантує їх виконання. В основі принципу соціального захисту інвалідів праці лежить, зокрема, своєчасне та повне відшкодування шкоди фондом; обов’язковість страхування від нещасного випадку осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством про працю; надання державних гарантій реалізації застрахованим громадянам їхніх прав.
Сьогодні за рахунок коштів фонду здійснюється реалізація соціального забезпечення інвалідів праці. Серед них — забезпечення протезно-ортопедичними виробами, спеціальними автомобілями, санаторно-курортне оздоровлення, виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів, відшкодування витрат на медикаментозне лікування тощо. Види необхідної матеріальної, соціально-побутової, медичної допомоги визначаються органами медико-соціальної експертизи в довідці та в індивідуальній програмі реабілітації. Допомога надається за рахунок коштів фонду. Створення належних умов життя дає змогу людям з особливими потребами з надією дивитися в завтрашній день, повніше реалізувати особистий потенціал, брати посильну участь у державному будівництві, інтегруватися в суспільство. Важливо, щоб на своєму життєвому шляху вони завжди зустрічали розуміння, повагу й увагу.
Відзначення Міжнародного дня інвалідів — справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед тими, хто потребує захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди — це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає. Однією з організацій, яка на теренах нашої держави переймається соціальним захистом інвалідів праці, є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Володимир БИКОВ,
начальник відділення фонду
у Київському районі м. Одеси.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net