Переглядів: 4740

Київ — Будапешт. Зустріч в Одесі

Міністри України та Угорщини оголосили про співпрацю. В Одесі пройшов дводенний українсько-угорський бізнес-форум. У рамках заходу відбулося двостороннє підписання протоколу про пріоритети співпраці. Задіявши банківську систему угорської сторони, Одещина сподівається розвивати виноробство та приводити до ладу каналізаційні стоки.
Про що ще домовилися дипломати?
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк і міністр національного розвитку Угорської Республіки Тамаш Феллегі відкрили дводенний українсько-угорський бізнес-форум, учасники якого обговорили ключові питання співпраці між країнами-сусідами та ознайомилися з інвестиційними можливостями регіонів двох держав.

«Географічне і територіальне розташування наших країн дає можливість розвивати транспортну систему (як сухопутну, так і водну), стати надійними країнами-транзитерами, поліпшувати туристичну інфраструктуру тощо — поділився думками Микола Присяжнюк. — Дуже важливою є співпраця у сфері сільського господарства».
«Ми створимо політичні умови для того, аби вдвічі збільшити товарообіг між нашими державами. Також ми зробимо спільні кроки до зміцнення зв’язків у сфері інвестицій, посилимо акцент на співпрацю в галузі транспорту та енергетики», — зазначив зі свого боку Тамаш Феллегі.
Як зауважив угорський міністр, торік в їхній країні змінився уряд, а разом з тим і стратегічний напрямок, в основі якого тепер лежить політика «відкритість на схід»: Україна, Росія, Китай. Щоб співпраця між країнами просувалася вперед, задіяно серйозні політичні й адміністративні ресурси. За словами Тамаша Феллегі, за останні вісім місяців товарообіг між Україною та Угорщиною збільшився на 38%. «Згідно з угорськими статистичними даними, прогнозований зовнішній товарообіг до кінця року складатиме 3,5 мільярда доларів. Що ж до запланованих інвестицій в Україну, то зараз важко назвати точну цифру. Швидше за все вона сягне мільярда доларів. І це досить хороший показник», — вважає угорський міністр.
Ці цифри попередні, і за ефективної співпраці в транспорті та енергетиці вони можуть збільшитися. Зі свого боку, Україна продовжує нарощувати експорт зернових і соняшникової олії до Угорщини. Угорщина ж імпортує в Україну продукти харчування, фрукти та овочі.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net