Переглядів: 1116

Микола Присяжнюк: «Сьогодні ми ще не панікуємо...»

Аграрії на роздоріжжі. Через осінню посуху Одещина може недобрати третину врожаю озимих пшениці та ячменю, а втрати олійних культур, зокрема ріпаку, складуть 80%. Втім, як заявляє міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, панікувати передчасно. Опріч того, що Україна має добрий запас зерна попереднього врожаю, селянам, пообіцяв він, дадуть можливість реанімувати посіви.
Чиновники, які пообіцяли рекордний в історії України врожай зерна в 2012 році — 54,3 мільйона тонн, — швидше за все, погарячкували. Свої корективи у такі бравурні плани внесла посуха: останні 75 — 80 днів практично не було опадів. Це позначилося і на темпах посіву озимих культур, і на їхньому стані перед входом у зиму. За словами глави Мінагропроду, востаннє в Україні схожа ситуація була півстоліття тому. Наразі міністерство радить аграріям не бити на сполох, і все ж готуватися до пересіву та підживлення рослин, а отже, й до додаткових фінансових витрат. Із 8 мільйонів гектарів озимини пересіюватимуть 1,5 мільйона. «Сьогодні ми ще не панікуємо. Але є доручення прем’єр-міністра створити робочу групу з підготовки весняно-польових робіт і ліквідації тих негативних наслідків, які будуть після виходу з зими», — розповів Микола Присяжнюк.

Та вже сьогодні аграрії розуміють: навіть за ідеальної зими, коли буде тепло та сніжно, ситуацію не врятувати. Реанімувати посіви, які постраждали через посуху, Мінагропрод планує з допомогою добрив. А це, в свою чергу, вимагає додаткових витрат і на самі добрива, і на пальне. Підтримка держави тут не завадить! «Завдання уряду — щоб ціни на пальне та добрива не зросли, а, навпаки, з допомогою низки заходів зменшити ці ціни», — підкреслив Микола Присяжнюк.
Щоб уникнути продовольчої кризи, на Одещині прораховують можливість весняного підсіву: площі, на яких озимина пропала, засіють ярими пшеницею та ячменем. «Без хліба не залишимось!» — заспокоює Микола Присяжнюк. Україна має запаси збіжжя минулого урожаю. Це, каже головний аграрій країни, повністю забезпечить зерном внутрішній ринок. «Виробництво пшениці цього року — десь 22 мільйони, з них — 15 мільйонів продовольче зерно. Ці цифри не викликають ніякого занепокоєння стосовно продовольчої безпеки чи подорожчання продовольчого зерна на внутрішньому ринку», — запевнив міністр.
А от щодо ціни на хліб, то тут прогнози експертів розходяться. Кажуть, додаткові затрати, які неминуче чекають на аграріїв, хай і не значно, і все ж позначаться на вартості головного продукту.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net