Переглядів: 1185

Диво-фортеця — наша, Аккерманська

У четвер, 1 грудня, заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, як голова оргкомітету акції «7 чудес України», взяв участь у церемонії оголошення та нагородження переможців цієї акції серед замків, фортець та палаців. Приємно, що й Одещина, нарешті, може пишатися власним дивом — Аккерманською (Білгород-Дністровською) фортецею. Церемонія оголошення конкурсу проходила у заповіднику «Софія Київська».
Як неодноразово «Чорноморські новини» інформували своїх читачів, закликаючи проголосувати за пам’ятку, котра їм більше до вподоби, акція «7 чудес України» започаткована з ініціативи фонду громадського та політичного діяча Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. За час її проведення вже визначено сімку історико-архітектурних та сімку природних чудес України. На жаль, ні в першому, ні в другому конкурсах наша область, багата і на те, і на інше, не спромоглася належно відстояти свої перлини. Й ось діждалися: наша унікальна (одна з найстаріших у Європі) фортеця таки отримала гідне визнання. Але й тут є «ложка дьогтю»: учасники інтернет-голосування (а це, слід розуміти, жителі нашого регіону та туристи) значно скупіші на симпатії до білгород-дністровських мурів, ніж експерти: за підсумками голосування у світовій павутині Аккерманська фортеця на шостому (з десятки фіналістів) місці, тоді як за кількістю експертних голосів вона посіла другу сходинку.

Нагадаємо, на звання семи чудес серед замків, фортець та палаців України претендувало 138 пам’яток з усіх регіонів. За результатами обласних презентацій та опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури до другого етапу акції потрапив 21 об’єкт — 7 кращих замків, 7 фортець та 7 палаців.
Згідно з умовами акції, саме за результатами інтернет-голосування (а воно тривало з 22 серпня по 1 грудня) та опитування експертів — з розрахунку 50/50 — оргкомітет і визначив переможців.
Отож, як повідомив офіційний сайт акції, її переможцями стали (за абеткою): Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця (Одеська область), Алупкінський (Воронцовський) палац (Крим), Кам’янець-Подільська фортеця (Хмельницька область), Луцький верхній замок (Волинська), Митрополичий палац (м. Чернівці), Палац у Качанівці (Чернігівська область), Хотинська фортеця (Чернівецька).
Крім цього, оргкомітет акції вирішив нагородити спеціальними відзнаками такі об’єкти (за абеткою): Бахчисарайський (Ханський) палац (Крим) — як унікальний об’єкт культурної спадщини; Олеський замок (Львівська область) — як визначний об’єкт культурної спадщини; Палац Кирила Розумовського у Батурині (Чернігівська) — як визначну пам’ятку української історії; Чигиринську фортецю — резиденцію Богдана Хмельницького (Черкаська) — як визначну пам’ятку української історії.

Олег СОКІЛ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net