Переглядів: 4919

Партія регіонів приготувалася до поразки

Ніхто в Україні більше не вірить у «покращення життя вже сьогодні», обіцяне Віктором Януковичем під час останніх президентських виборів. Зате пророчою виявилася його обмовка, над якою спочатку усі сміялися: «Ми не говоритимемо про погане, а краще зробимо». Тепер над цими словами ніхто вже не сміється, оскільки саме так «регіонали» і зробили, «бо послідовні». У людей одна надія: на парламентські вибори 2012 року. Саме наступної осені українці мають шанс покласти край владі, яка воює з власним народом.
Останній приклад — смерть шахтаря-інваліда з Донбасу Геннадія Конопльова. Він помер у неділю, 27 листопада, коли на розправу з обуреними чорнобильцями влада кинула силовиків. Ця смерть — на совісті президента і його команди.

Із кожним подібним випадком довіра людей до влади падає нижче і нижче. Навіть самі «регіонали» не вірять у перемогу власної політичної сили. Тому й вирішили на виборах 2012 року проштовхнути своїх кандидатів через мажоритарні округи. Як відомо, згідно з новим законом про вибори, половина нардепів потраплять до Ради через голосування в мажоритарних округах.
Не секрет, що основними аргументами влади у виборчій боротьбі є залякування та підкуп. Проте виборці вже не бояться, бо доведені до відчаю і їм більше нічого втрачати. Поза сумнівом, цього разу не спрацюють ані гречка, ані продуктові набори, бо надто дорого вони обходяться для людей. Найбільш резонансний приклад — куплені за продукти голоси киян, котрі привели до влади у столиці шахрая і базікала Леоніда Черновецького.  Але подібних прикладів — безліч по всій країні.
Тепер українського виборця за продукти не купиш. І за таких умов кандидати від опозиції мають гарні перспективи в мажоритарних округах. Головне — не сваритися між собою. Справжні демократи це розуміють, а тому вирішили узгодити єдиний список кандидатів, що протистоятимуть в округах «регіоналам» та їхнім підлабузникам.
Першим кроком до об’єднання опозиції стала заява партій «Батьківщина», «Фронт змін», «Народна самооборона» та «Реформи і порядок» про спільні дії на парламентських виборах 2012 року. Другим — створення робочої групи, яка укладає єдиний список опозиційних кандидатів для висування в мажоритарних округах.
«Це означає, що вибори 2012 року будуть проходити у такому форматі: кандидат від влади і кандидат від опозиції», — заявив 28 листопада лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк на прес-конференції в Києві. За його словами, «будь-хто інший, хто не входить у систему координат цієї робочої групи й опозиційних сил, працює з партією влади і з адміністрацією президента Януковича».


Об’єднана опозиція переконана, що здобуде більшість у наступному парламенті. «Справа не тільки в тому, що ми зобов’язані виграти парламентську кампанію 2012-го й отримати 226 голосів, не підконтрольних президенту. У рамках нашої спільної роботи ми вже думаємо про те, яким буде перший крок об’єднаної опозиції в новому парламенті», — каже Арсеній Яценюк.
Політичні «карлики», тобто полі­тики, яких мало хто знає і підтримує в народі, розраховували в’їхати в Раду на своєму розкрученому прізвищі. Вони взялися нашвидкуруч укладати партійні списки «лялькових» партій, щоби з ходу подолавши одно- чи три­відсотковий виборчий бар’єр, опинитися у Верховній Раді. Що­правда, в разі проходження до парламенту, список їхніх партій складав би не більше п’яти осіб. У парламенті їхня діяльність нічим не відрізняється від роботи середньостатистичних «тушок» — вони не вирішують нічого, окрім особистих справ.
Новий закон про вибори поклав край політичному заробітчанству. Хочеш бути депутатом — іди до виборців і переконуй голосувати за себе. Бо потім, дивлячись у вічі, звітуватимеш перед ними за виконану роботу.


Ухвалений 17 листопада виборчий закон має також всі запобіжники проти фальсифікацій, що їх хотіла закласти в нього Партія регіонів і які їй не дала проштовхнути парламентська опозиція. Не буде славнозвісних «каруселей», не можна буде зняти з реєстрації кандидата за дві помилки в документах та підробити бюлетень. 
Отже, опозиція зробила і робить усе, аби голос кожного українця було враховано. Слово — за самими українцями. Вони вже довели, що не бояться сказати цій владі «ні!»
Під час масштабної акції «Україна проти Януковича!», яку провів опозиційний «Фронт змін» на чолі з Арсенієм Яценюком, протягом місяця понад мільйон громадян поставили підписи під листівками проти Януковича. До 3 грудня ці підписи будуть переправлені до Києва, де цього дня об 11.00 відбудеться багатотисячний мітинг. На ньому українці висловлять своє ставлення до сьогоднішньої влади. Остаточний вирок їй народ винесе на парламентських виборах 2012 року.

Іван ДАНИЛЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net